Popularne

OWOCE JAGODOWE

Wg medycyny chińskiej owoce jagodowe i pestkowe są bezpośrednio związane z pracą Wątroby, zwłaszcza z jej funkcją tworzenia i przechowywania Krwi.

BÓL W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

Ból w zawsze jest zwiazany z syndromami zewnętrznymi, mimo, że może być odczuwalny w głębi ciała. Bólowi mogą towarzyszyć objawy dodatkowe, które wskazują na obecność syndromów zewnetrznych takie, jak: awersja do Zimna i/lub Wiatru, poty (choć przyczyn potów jest wiele), dreszcze, ból stawów, mięśni, głowy – przeszywający lub zalegający. Możliwe jest także zmęczenie na poziomie emocjonalnym, fizycznym i mentalnym.

MLEKO I JEGO PRZETWORY W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

Mleko i jego produkty są bardzo bogatym, odżywczym pożywieniem. Spożywane okazjonalnie, sezonowo, pochodzące od zwierząt z chowu na świeżym powietrzu, spożywających odpowiednią dla nich paszę na pewno nie zaszkodzi, pod warunkiem, że ilość tych produktów jest dostosowana do naszych potrzeb, stanu zdrowia, możliwości trawienia i aktywności fizycznej.

Najnowsze wpisy

4 GŁÓWNE ZASADY W TRENINGU QIGONG – POWOLNOŚĆ

4 GŁÓWNE ZASADY W TRENINGU QIGONG – POWOLNOŚĆ

Z punktu widzenia qigongu jako części medycyny chińskiej uważa się, że główną przyczyną ludzkich chorób i zmartwień jest dysharmonia formy (ciała), qi (energii witalnej)  i umysłu. Stąd poprzez trening qigong staramy się te trzy elementy jak najlepiej zharmonizować czyli skoordynować je w jedności.

Pin It on Pinterest

Share This