Popularne

TO CHIŃCZYCY WYMYŚLILI SZCZEPIONKĘ – TAK, ALE…

Szczepienia są od lat szeroko dyskutowanym i kontrowersyjnym tematem, budzącym wiele pytań, na które nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Nic nie jest tylko czarne albo białe, każdy powinien formułować własne opinie zgodnie z dostępnymi informacjami.

LECZNICZE NAPOJE Z GRUSZEK

ruszki są szczególnie zalecane osobom z objawami suchości w górze ciała, dotyczy to suchości gardła, ust, suchego kaszlu, suchej skóry, te objawy mogą nasilać się jesienią. Potrawy na bazie gruszek stymulują powstawanie Płynów ciała, dzięki czemu zmniejszają pragnienie, łagodzą ból gardła z suchością, nawilżają suchą skórę.

Najnowsze wpisy

GOTOWANE CZY SUROWE?

GOTOWANE CZY SUROWE?

Naszym celem powinna być dieta wspierająca nas na wszystkich etapach naszego życia w każdym przedziale wiekowym.  Powszechnym błędem popełnianym przez wiele osób we współczesnej kulturze jest ignorowanie tradycji spożywania gotowanych pokarmów. Przynajmniej raz dziennie uwzględnijmy posiłek odpowiednio długo gotowany.

O DANTIAN

O DANTIAN

Dantian (pole Dan) to termin często używany w qigongu. Jeśli chodzi o zrozumienie Dantian to są różne interpretacje w różnych systemach praktyki i w literaturze. Odnośnie pozycji Dantian to jest on powiązany z teorią pępka. Tak więc niektórzy umiejscawiają go w pępku,...

ZIMNE DŁONIE, CIEPŁE STOPY

ZIMNE DŁONIE, CIEPŁE STOPY

Dla wielu osób dużym dyskomfortem są zimne stopy lub zimne dłonie, a czasami gorące stopy lub dłonie. To odczucie jest często niezależne od pory roku i temperatury w mieszkaniu. Według klasycznej medycyny chińskiej termika kończyn i ciała świadczy o naszym stanie energetycznym i procesach związanych z dystrybucją zasobów ciała, warto wiedzieć co dzieje się w naszym organizmie i jak powrócić do równowagi. 

Pin It on Pinterest

Share This