Zapraszam

Cieszę się, że możemy Cię gościć na naszym blogu, który powstał z myślą o  popularyzowaniu wiedzy na temat medycyny chińskiej, najstarszego systemu medycznego na Świecie. Jej zasady stosujemy na co dzień w życiu, a także w gabinetach terapeutycznych, chcemy zaprosić cię do tego fascynującego świata.

 

W epoce wzrostu popularności alternatywnych metod dbania o zdrowie, wzrasta również popularność medycyny chińskiej w naszym kraju, jednocześnie pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji na jej temat, chcemy obalić mity i przestawić faktyczny obraz tego niezwykle skutecznego systemu medycznego, uznawanego przez WHO.

 

Blog został podzielony na dwa działy, jeden dotyczący teorii medycyny chińskiej, w tej kategorii publikowane są posty dotyczące kluczowych pojęć dotyczących medycyny chińskiej, metod terapeutycznych, klasyfikacji produktów spożywczych, właściwości ziół chińskich oraz spojrzenia medycyny chińskiej na powszechne dolegliwości (bardziej skomplikowane przypadki pozostawiam wizycie w gabinecie terapeuty). 

 

Jeżeli interesujesz się tematyką związaną z praktycznym zastosowaniem zasad dietetyki wg medycyny chińskiej, zapraszamy do zakładki przepisy, w której postaram się publikować przepisy na dania sezonowe, lokalne, i z naturalnych produktów. Będą również podawane możliwe modyfikacje przepisów, tak aby były lepiej dostosowane do określonego typów konstytucji. 

 

Ze względu na to, że dietetyka wg medycyny chińskiej jest system uniwersalnym jej zalecenia świetnie się sprawdzają w każdej szerokości geograficznej, tak więc i na nas będą działały. Nie musimy „jeść pałeczkami” i spożywać egzotycznych produktów by stosować jej zasady. Wręcz odwrotnie powinniśmy jeść sezonowo, lokalnie i bardzo tradycyjnie. 

 

Blog prowadzony jest przez wykształconych terapeutów medycyny chińskiej, w zakładce gabinety terapeutów dowiecie się wszystkiego o autorach bloga oraz ich metodach terapeutycznych. 

 

I pamiętaj, że najlepszą metodą dbania o zdrowie jest profilaktyka, czyli zapobieganie chorobie zanim się ona rozwinie. Zapraszam do regularnego odwiedzania bloga, który ma na celu wprowadzenie cię w świat medycyny chińskiej.

Grażyna Kidawska            

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This