GRILLOWANA CUKINIA

 

Kilka słów o potrawie

Przykład jak przygotować warzywo typu Yin na sposób Yang, prosty sposób na równoważenie termiki produktu. Tak przygotowana cukinia smakuje podana ciepło ale także na zimno jako dodatek do innych potraw lub samodzielna przekąska.  
}

CZAS

15 min

PORCJE

3-4

KATEGORIA

Dania główne
Składniki:
  • 2 małe cukinie, u mnie jedna zielona, druga żółta
  • Na marynatę: 2 łyżki oliwy z oliwek, ząbek czosnku, oregano, sól, pieprz do smaku.
Jak przyrządzić:
Cukinie pokroić skośnie, posmarować marynatą. Można odłożyć na chwilę w chłodne miejsce lub od razu grillować / smażyć na mocnym ogniu na suchej patelni. Podawać jako samodzielne danie lub dodatek do mięs lub produktów zbożowych.
MODYFIKACJE
  • Grillowanie lub smażenie zaliczamy do najbardziej ogrzewających (jangizujących) metod gotowania. Najlepiej stosować taką obróbkę cieplną w przypadku warzyw ochładzających, do których zliczamy cukinie, ale także większość warzyw psiankowatych.
  • Dodatek czosnku, który jest ostry i ciepły  oraz  oregano, które jest ciepłe, aromatyczne i gorzkie równoważy ochładzające działanie cukinii, czyli podnosi termikę potrawy i usuwa ewentualną Wilgoć.

Zobacz także

KOMPOTY

KOMPOTY

Kompot jest wywarem sporządzonym z owoców, tradycyjny napój spożywany przez nas od wieków, zapomniany na wiele lat, odstawiony do lamusa, powoli wraca do łask.

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

Suan Mei Tang, najsłynniejszy letni napój, pity w czasie sezonu słonecznego MANG ZHONG i pozostałe upalne letnie dni. Przepis na ten napój istnieje od ponad 1000 lat. Włączenie go do letniego menu zapobiega możliwym dolegliwościom wynikającym z  powodu Gorąca. 

AUTOR PRZEPISU:

Pin It on Pinterest

Share This