Kilka słów o potrawie

Pierwszy raz jadłam tę pyszną potrawę w Pekinie, w okresie zimowym. Odżywcza, kojąca,  a jednocześnie nawilżająca potrawa. Słodkość bez wyrzutów sumienia. 

}

CZAS

60 min

PORCJE

4

KATEGORIA

Desery
Składniki:
  • 1/4 dyni hokkaido
  • 3-4 Daktyle chińskie Da Zao
  • 30g nasion lotosa
  • 1 biały grzyb – tremella/trzęsak morszczynowaty
Jak przyrządzić:
Białego grzyba i nasiona lotosu umyć i namoczyć co najmniej 30 minut. W tym czasie pokroić dynię w kostkę. Usunąć pestki z daktyli, pokroić je w kostkę. Namoczonego grzyba podzielić na mniejsze kawałki, dodać nasiona lotosu, pokrojoną dynię i daktyle chińskie. Gotować przez około 30 minut, aż dynia będzie miękka. Chińczycy słodzą tę zupę cukrem kamiennym, ja polecam doprawić do smaku miodem lub melasą. 

 

MODYFIKACJE
  • Ta słodka potrawa wzmacnia trawienie, wzmacnia Krew, odbudowuje Płyny ciała, nawilża płuca, działa korzystnie dla osób z suchym kaszlem.
  • Dodatek nasion lotosu działa uspokajająco, poprawia sen. 

Zobacz także

KOMPOTY

KOMPOTY

Kompot jest wywarem sporządzonym z owoców, tradycyjny napój spożywany przez nas od wieków, zapomniany na wiele lat, odstawiony do lamusa, powoli wraca do łask.

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

Suan Mei Tang, najsłynniejszy letni napój, pity w czasie sezonu słonecznego MANG ZHONG i pozostałe upalne letnie dni. Przepis na ten napój istnieje od ponad 1000 lat. Włączenie go do letniego menu zapobiega możliwym dolegliwościom wynikającym z  powodu Gorąca. 

AUTOR PRZEPISU:

Pin It on Pinterest

Share This