Kompot z truskawek

Kilka słów o potrawie

Kompot z truskawek chłodzi, nawilża i usuwa Gorąco, czyli jest idealny w okresie letnim, szczególnie dla osób z objawami Gorąca.  
}

CZAS

25 min

PORCJE

2

KATEGORIA

Napoje
Składniki:
  • Truskawki 250-500g
  • Ulubione przyprawy rozgrzewające
Jak przyrządzić:
Truskawki umyć, odszypułkować, podzielić na kawałki, dodać wodę oraz ewentualnie przyprawy poruszające i rozgrzewające, jeżeli ktoś czuje taką potrzebę. Można posłodzić lekko słodem lub syropem klonowym, ja dodaję do takiego kompotu trochę jabłek, dzięki temu staje się bardziej słodki i nie ma potrzeby dodawania substancji słodzących. Taki kompot chłodzi, nawilża i usuwa Gorąco, czyli jest idealny w okresie letnim, szczególnie dla osób z objawami Gorąca. Nie przesadzać ze spożyciem u osób, które mają objawy Wilgoci. Dla osób, które cierpią na zaparcia można dodać do gotowania łodygi rabarbaru pokrojone w kawałki.
MODYFIKACJE
Dla osób z objawami Zimna nie zaleca się spożywania kompotów z owoców letnich w nadmiarze. Można zmniejszyć ochładzającą naturę owoców poprzez dodanie przypraw aromatycznych, ogrzewających, takich na przykład jak:
  • Kardamon, który jest ziołem aromatycznym, ciepłym, ogrzewa Yang Śledziony i przekształca Wilgoć.
  • Goździki, które są aromatyczne, gorące, ogrzewają Nerki, przekształcają Wilgoć, rozpraszają Zimno.
  • Kora cynamonu, słodka w smaku o gorącej termice, która ogrzewa Nerki, rozprasza wewnętrzne Zimno, pobudza krażenie krwi.
Kompot truskawkowy lub truskawkowo-rabarbarowy z takimi dodatkami będzie bardziej zrównoważony termicznie i będą mogły go pić osoby z bardziej wychłodzone, z objawami Wilgoci. Czyli z niczego nie musimy rezygnować, trzeba tylko mądrze przygotowywać posiłki dostosowując je do naszych aktualnych potrzeb.

Zobacz także

KOMPOTY

KOMPOTY

Kompot jest wywarem sporządzonym z owoców, tradycyjny napój spożywany przez nas od wieków, zapomniany na wiele lat, odstawiony do lamusa, powoli wraca do łask.

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

Suan Mei Tang, najsłynniejszy letni napój, pity w czasie sezonu słonecznego MANG ZHONG i pozostałe upalne letnie dni. Przepis na ten napój istnieje od ponad 1000 lat. Włączenie go do letniego menu zapobiega możliwym dolegliwościom wynikającym z  powodu Gorąca. 

AUTOR PRZEPISU:

Pin It on Pinterest

Share This