Bakteryjne zapalenia pęcherza jest to częsty problem, który dotyczy szczególnie kobiet. Możemy nabawić się go w ciągu całego roku, jednak sezon jesienno-zimowy szczególnie sprzyja temu schorzeniu, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na zimno, łatwiej się przeziębiamy. Bóle w dole brzucha, parcie na pęcherz, pilne i częste oddawanie moczu, z uczuciem pieczenia lub kłucia, gorączka, uczucie pragnienia to typowe objawy infekcji. Czasami towarzyszy typowym objawom ból dolnej części pleców, rozdrażnienie i zmęczenie. Wg medycyny chińskiej są to objawy tzw. Gorąca i Wilgoci w Pęcherzu Moczowym, przyczyną choroby jest wpływ czynników zewnętrznych, długotrwały stres oraz osłabiona odporność. 

Ważne jest, aby mieć świadomość, że tłem nawracających infekcji dróg moczowych bardzo często jest występowanie wzorca Zimna w organizmie. 

W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów wystarczy zastosować kilka sprawdzonych ziół, aby bez większych trudności zmniejszyć dyskomfort spowodowany chorobą. Wiele surowców roślinnych ma zastosowanie w przypadku schorzeń dróg moczowych. Roślinne środki mimo, że działają łagodniej są bardziej polecane do dłuższego stosowania zwłaszcza w przypadku schorzeń przewlekłych. Jednak zanim zastosujemy preparaty ziołowe powinniśmy skonsultować się z lekarzem, najlepiej urologiem. Zleci on wykonanie kontrolnego badania moczu i określi dalsze postępowanie. 

W trakcie trwania infekcji pęcherza moczowego bardzo dobrze sprawdzają się preparaty z owoców żurawiny błotnej, równie skuteczną mieszanką ziołową leczącą pierwsze objawy choroby jest wywar z nawłoci i krwawnika (1:1), ale są też inne zioła mniej znane a równie skuteczne w działaniu, używane od dawna w ziołolecznictwie zarówno europejskim jak i chińskim, takie jak znamiona kukurydzy, ziele rdestu ptasiego, kłącze żabieńca, nasiona babki. Bardzo istotna jest również dieta, która będzie zapobiegała przyczynie schorzenia. Jest to niezwykle skuteczna metoda radzenia sobie z tym uciążliwym i nawracającym problemem zdrowotnym. 

Więcej o dietoterapii w przypadku tego schorzenia dowiecie się tu.

Zamieszczony opis wzorca chorobowego absolutnie nie nadaje się do stawiania samodzielnych diagnoz i udzielania terapeutyczny zaleceń. W przypadku zachorowania nie może on zastąpić diagnozy lekarza ani leczenia.

Pin It on Pinterest

Share This