Bai Shao Yao. Radix Paeoniae alba. Zioło o smaku gorzkim, kwaśnym, lekko zimne, działa w kanale Wątroby i  Śledziony. Występuje również pod nazwą: Bai Shao / Shao Yao.

Należy do grupy ziół odżywiających Krew czyli służących do leczenia syndromu niedoboru Krwi.

  • Bai Shao Yao wzmacnia Krew Wątroby, powszechnie stosowane jest w leczeniu chorób kobiecych – zaburzenia menstruacyjne, bolesne menstruacje. Łagodzi ból i obolałość w dolnej części brzucha (nied.Krwi). Ból nasilający się po miesiączce, uczucie ciążenia, opadanie, które jest odczuwalne w dole brzucha (pusty ból w dole brzucha).
  • Bardzo skutecznie działa na skurcze oraz napięcia mięśni i ścięgien. Leczy skurcze i ból, specyficzny rodzaj zakwasów, które czujemy po wysiłku, rodzaj pustki w mięśniach. 
  •  Bai Shao stosujemy jak jest osłabienie i bolesność mięśni.

*Przeciwwskazane dla osób z biegunką typu niedoborowego, dla osób ze stagnacją Krwi. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z zaburzeniami czynności wątroby. Zioło to może wywoływać senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania ciężkich maszyn.

 Dobowa dawka suszonego zioła: 5-30g

Zamieszczony opis absolutnie nie nadaje się do stawiania samodzielnych diagnoz, udzielania terapeutyczny zaleceń, przyjmowania ziół bez odpowiedniego wykształcenia w zakresie ziołolecznictwa Medycyny Chińskiej. W przypadku zachorowania nie może on zastąpić diagnozy lekarza ani leczenia.

Pin It on Pinterest

Share This