1. Medycyna chińska nie zastąpi skutecznej opieki konwencjonalnej
  2. Badania w Chinach i na całym świecie pokazały, że medycyna chińska jest pomocna w leczeniu wielu rodzajów chorób. Różni się ona od zachodniej praktyki medycznej metodami diagnozy i leczenia, trudno jest zastosować do niej zachodnie standardy naukowo-badawcze. Mimo wszystko warto poszukać opublikowanych badań na temat nurtującego problemu zdrowotnego, opublikowanych wyników badań jest naprawdę wiele w czasopismach branżowych dotyczących medycyny chińskiej. Polecam stronę www.evidencebasedacupuncture.org, na której znajdują się materiały dotyczące akupunktury opartej na dowodach naukowych.
  3. Stosuj środki ziołowe pod nadzorem wyszkolonego terapeuty! Nie próbuj leczyć się sam, kupując różne preparaty w internecie. Te produkty naprawdę działają w określony sposób na organizm człowieka. To co pomogło koleżance, bratu, mamie, tobie może zaszkodzić, a w najlepszym wypadku nie pomóc. Każda choroba przedstawia określony wzorzec patologiczny i trzeba leczenie dobrać indywidualnie do pacjenta a nie do określonej choroby, a to może określić tylko terapeuta. Stan zdrowia pacjenta zmienia się dynamicznie i należy na bieżąco dostosowywać terapię do przebiegu choroby bez znaczenia czy to jest akupunktura czy ziołolecznictwo. *Przykład: w zachodniej praktyce lekarskiej dowolne dwie osoby z podobną infekcją (np. zapalenie zatok) mogą być leczone standardowym antybiotykiem. W tradycyjnej medycynie chińskiej każda osoba może otrzymać inne leczenie tej samej choroby, w zależności od zdiagnozowanego wzorca patologicznego wywołującego objaw chorobowy.
  4. Poinformuj swojego lekarza o uzupełniającym leczeniu z którego korzystasz. Pomoże to zapewnić bezpieczną opiekę, choć czasami może się zdarzyć, że lekarz nie będzie wiedział na czym polega terapia wg medycyny chińskiej, ale też jest wielu lekarzy, którzy praktykują medycynę chińską.

Pin It on Pinterest

Share This