Kilka słów o potrawie

Zupa dyniowa jest absolutnym przebojem jesieni. Można nawet powiedzieć, że nie ma lepszej potrawy, która wzmocni nasze Qi i pozwoli  przygotować się na okres chłodów. Profilaktyka jest najważniejsza. Przepis autorski Rafała Beckera.
}

CZAS

20-30 min

PORCJE

4

KATEGORIA

Zupy
Składniki:
  • dynia ok 3 kg (wystarczy dla 4 osób)
  • korzeń imbiru ok 5 cm
  • masło 100g
  • bulion warzywny (ja stosuję w „zdrowych” kostkach bez konserwantów, wzmacniaczy smaku itp) filiżankę
  • mleko kokosowe 2 łyżki stołowe
  • curry 2 łyżki stołowe
Jak przyrządzić:
Obierz dynię ze skórki i w środku z części z pestkami. Pokrój na kawałki (takie ok. 2 cm). Obierz świeży korzeń imbiru ze skórki i pokrój go drobno. Umieść kawałki dyni w garnku dorzucając co warstwę kawałki imbiru. Dolej wody (nie za dużo, bo dynia jeszcze sporo puści). Włącz ogień i zacznij gotować. Dolej bulion warzywny. Po ok 10 minutach jeśli dynia za mało puściła wody dolej tyle ile trzeba, aby była cała pod wodą. Po ok 20 minutach od rozpoczęcia gotowania sprawdź czy kawałki dyni są już miękkie. Jeśli tak to dodaj masło w kawałkach i curry. Wymieszaj wszystko jak się już rozpuści masło i dodaj mleko kokosowe. Jeszcze raz wszystko zmieszaj dobrze. Gotuj jeszcze przez ok 5 minut a następnie zmiksuj wszystko blenderem na krem (dokładnie, aby nie pozostały kawałki imbiru). Na koniec dodaj soli i pieprzu do smaku i gotowe! 🙂
MODYFIKACJE

Zobacz także

KOMPOTY

KOMPOTY

Kompot jest wywarem sporządzonym z owoców, tradycyjny napój spożywany przez nas od wieków, zapomniany na wiele lat, odstawiony do lamusa, powoli wraca do łask.

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

SUAN MEI TANG – KWAŚNA HERBATA ŚLIWKOWA NA UPALNE DNI

Suan Mei Tang, najsłynniejszy letni napój, pity w czasie sezonu słonecznego MANG ZHONG i pozostałe upalne letnie dni. Przepis na ten napój istnieje od ponad 1000 lat. Włączenie go do letniego menu zapobiega możliwym dolegliwościom wynikającym z  powodu Gorąca. 

AUTOR PRZEPISU:

Pin It on Pinterest

Share This