Popularne

WPŁYW CZYNNIKÓW KLIMATYCZNYCH NA ZDROWIE – WSTĘP

Każdy wpływ klimatyczny wywiera na nas specyficzny efekt, a my powinniśmy dostosować się poprzez odpowiednie odżywianie, styl życia, aktywność fizyczną i mentalną do pór roku, by wzmocnić nasz organizm, a także usunąć wpływ czynników patogennych.

SYSTEM 24 SEZONÓW SŁONECZNYCH – WPROWADZENIE

Nieodłączną częścią systemu 24 sezonów słonecznych jest także chińska profilaktyka zdrowia jako część medycyny chińskiej. Najczęściej obejmuje ona w swych zaleceniach dietę, odpowiednie ćwiczenia, ubieranie się stosownie do warunków panujących na zewnątrz oraz regulację umysłu, którego stany mogą także wynikać ze zmian w danym sezonie.

Najnowsze wpisy

SUCHOŚĆ – ZALECENIA DIETETYCZNE

SUCHOŚĆ – ZALECENIA DIETETYCZNE

Zwiększyć podaż płynów (przyjmowanych na ciepło) – nie woda i napoje butelkowane, izotoniki!, ale ciepła woda, napary ziołowe (prawoślaz, dziewanna, siemię lniane świeżo mielone, nasiona chia), kompoty i soki domowe, wywary jarzynowe, buliony mięsno-warzywne, barszcz do picia.

SUCHOŚĆ – KLIMATYCZNY CZYNNIK CHOROBOTWÓRCZY

SUCHOŚĆ – KLIMATYCZNY CZYNNIK CHOROBOTWÓRCZY

Jesienią często zauważalne są objawy chorobowe związane z Suchością. Jest to jeden z czynników chorobotwórczych wg medycyny chińskiej. Bardzo często pomijany, a niesłusznie. W tym roku wyjątkowo widzę dużo objawów Suchości wśród pacjentów.

NIEREGULARNE MIESIĄCZKOWANIE

NIEREGULARNE MIESIĄCZKOWANIE

Najważniejsze jest postawienie prawidłowej diagnozy ponieważ różne syndromy mogą powodować zróżnicowane objawy. Kolejnym krokiem w usuwaniu tego zaburzenia jest określenie przyczyny i zastosowanie się do zaleceń terapeutycznych. Zawsze obejmują one zalecenia dietetyczne oraz dotyczące stylu życia.

Pin It on Pinterest

Share This