Popularne

KOLOR POŻYWIENIA – CZARNY

Kolor czarny w medycynie chińskiej jest związany z Nerkami. Jedzenie o tej barwie najlepiej spożywać zimą, gdyż to pora roku, w trakcie której powinniśmy magazynować energię. Nerki odgrywają ważną role w tym procesie, a jedzenie o czarnej barwie je wzmacnia. Chińczycy uważają również, że jedzenie o barwie ciemnofioletowej oraz granatowej również wzmacnia aspekt Nerek i Pęcherza Moczowego.

ZŁOTY MIESIĄC CZYLI ZADBAĆ O KOBIETĘ W POŁOGU WG TMC CZ. 7

W naszej zachodniej kulturze cnotą jest niezależność w relacjach międzyludzkich. Niestety w przypadku opieki poporodowej często nie wychodzi nam to na dobre. W kulturach tradycyjnych matka pozwala innym i sobie na bycie zależną od innych. Nikt też w tych tradycyjnych kulturach nie patrzy na matkę jak na osobę samolubną, dlatego, że chce się wyspać, zregenerować i dać innym zadbać o nią raptem przez te kluczowe kilka tygodni.

Najnowsze wpisy

MA HUANG – ZIELE PRZĘŚLI

MA HUANG – ZIELE PRZĘŚLI

Ziele przęśli, wraz z innymi ziołami pomocniczymi jest w stanie skutecznie i szybko poradzić sobie z pierwszymi objawami np. grypy i nie doprowadzić do rozwinięcia się choroby. Starożytni medycy zdawali sobie sprawę z siły jakie ma to zioło.

WEGETARIANIZM – CZY TEN TREND JEST BEZPIECZNY?

WEGETARIANIZM – CZY TEN TREND JEST BEZPIECZNY?

Weganizm to nie tylko niejedzenie mięsa, jest to często filozofia życia, ale stosowanie go dla zdrowia musi być poprzedzone głębokim zrozumieniem energetyki pożywienia oraz zasad funkcjonowania naszego ciała w duchu medycyny wschodu.

NASIONA CZARNEGO SEZAMU

NASIONA CZARNEGO SEZAMU

Wg Medycyny Chińskiej nasiona czarnego sezamu Semen Sesami Nigrum [HEI ZI MA] są słodkie i neutralne termicznie, wnikają do Nerek i Wątroby (Jelita Grubego).

Pin It on Pinterest

Share This